STRUKTURA OBIEKTU

POKOJE

W Domu Pomocy Społecznej znajdują się 33 pokoje o metrażu ok. 15 m 2 każdy, w tym: 29 pokoi dwuosobowych i 4 pokoje jednoosobowe. Wszystkie pokoje z pełnym węzłem sanitarnym (prysznic, umywalka i WC). Pokoje urządzone są w klimacie domowej atmosfery. W pokojach znajdują się łóżka, szafy, toaletki, półki ścienne, fotel, stolik z krzesłami.

SALA ZAJĘCIOWA

Sala zajęciowa jest dość obszerna i widna, przeznaczona jest na odpoczynek i relaks. Wyposażona jest w wygodne fotele i  sprzęt multimedialny.

KORYTARZ

Miejsce to sąsiaduje bezpośrednio ze stołówką. Jest wiec gdzie poczekać na posiłek. Na ścianie widnieje obraz Założyciela Zgromadzenia, a jednocześnie patrona Domu Pomocy Społecznej, a przy wejściu wita figura Matki Bożej.

GABINET LEKARSKI

Gabinet lekarski znajduje się na parterze budynku. W gabinecie lekarskim przyjmowane są pacjentki 2 razy w tygodniu.

GABINET ZABIEGOWY

W gabinecie przechowywane są leki pensjonariuszek. Na leki przeznaczona jest zamykana szafa oraz na niektóre lodówka.

SALE DO REHABILITACJI

Na terenie obiektu znajdują się dwa gabinety rehabilitacyjne bardzo dobrze wyposażone w specjalistyczny sprzęt: przyrządy do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych (rotory), rower stacjonarny, bieżnia do reedukacji chodu oraz sprzęt do fizykoterapii. Dodatkowo dysponujemy uniwersalnym gabinetem usprawniania leczniczego tzw. UGUL.

STOŁÓWKA

Mieszkanki Domu Pomocy Społecznej, które mogą samodzielnie chodzić lub poruszają się na wózkach spożywają posiłki w stołówce, która przystosowana jest do osób chorych. Posiłki podawane są przez opiekunki.

KUCHNIA

Dom Pomocy Społecznej korzysta z usługi cateringowej, więc w kuchni następuje rozdzielanie dań oraz przygotowywane są proste posiłki.

ŁAZIENKA Z WANNĄ

W obiekcie znajduje się dwie łazienki z wanną. Wanny przystosowane są do mycia niepełnosprawnych chorych. Każda mieszkanka Domu Pomocy Społecznej korzysta z niej przynajmniej raz w tygodniu.

KAPLICA

Raz w ciągu dnia w kaplicy odbywa się Msza św. odprawiana specjalnie dla pensjonariuszek i ich rodzin.